Jdi na obsah Jdi na menu
 


..

 

Bruce Lee

 

http://www.erlink.cz/klik/VWJRcgVh

Bruce Lee se narodil 27.listopadu 1940 v San Francisku. Prakticky celé svoje dětství strávil v Hongkongu. Od svých vrstevníků se moc nelišil, byl poměrně hubený, malý a ve tváři bledý, měl velice dlouhé ruce a kolísavou chůzi. Chodil do základní školy v Kowloone, o tomto místě se později velice nerad bavil, styděl se že jako jediný kluk chodil do dívčí školy. Lee Hoi Chue, jeho otec, byl slavnýmoperním zpěvákem v Kantonese Opera Company, tradiční čínské opeře. Bruce měl dvě starší sestry, Agnes a Phoebe a staršího bratra Petera. Nakonec se narodil jeho mladší bratr Robert. Bruce se pěti měsících vrátil s rodiči do Hong Kongu. Změna prostředí způsobila to, že byl Bruce často nemocný. Jeho filmová kariéra začala už ve třech měsících, kdy hrál ve filmu Golden Gate Girls. Jako dítě hrál v Hongkongu pod jménem Li Siu Loong (malý drak). Byl vždy oblíbený a plný energie.
Bruce Lee byl známý pouliční rváč. Začal studovat Wing Chun a často měřil síly s žáky ostatních škol. Na jeho devátých narozeninách v domě na Nathan Road nechyběl žádný z jeho nejlepších přátel William Cheung, který se zabýval wing - chun. Cheung o cvičení kung - fu Bruceovi s tváří herce nikdy neřekl, ani ve snu ho nenapadlo, že by ho to mohlo zajímat. O to větší bylo jeho překvapení když Bruce o pět let později (1954) Lee Siu Loong požádal o nějaké informace o kung - fu škole kterou navštěvoval. Předtím, než Bruce poprvé vstoupil do tělocvičny, musel si pomocí Cheunga a jeho strýčka vyprosit souhlas rodičů. Přijetím Bruce do tělocvičny Yip Mana se Bruceho život velice změnil, ze školy vždy utíkal na trénink, kde byl až do večera. V tréninku byl neúnavný, za rok zvládl technicky převýšit spoustu starších žáků Yip Mana, což je velice překvapilo, považovali totiž Brucea za namyšlenou filmovou hvězdu. Trénoval stále víc, k win chun přidal tai-chi-chuan a velice se mu zalíbil čínský box.

V roce 1959 odjíždí jako osmnáctiletý do rodného San Francisca v USA.

Ve státech chtěl Bruce vyučovat kung - fu. Bydlel v San Francisku u jeho známého a později se přestěhoval nad restaurací Ruby Chow v Seattlu, kde pracoval jako číšník. Ve dne studoval a v noci pracoval. Ve volných chvílích trénoval. Vystudoval Edison Vocational High-School v Seattlu a filozofii na univerzitě ve Washingtonu. V té době se z pouličního rváče stávál dospělý zodpovědný vyrovnaný muž. Bruce otevřel malý klub, jenž nazval Jun Fan Gung Fu Institute. Nejprve chtěl vybudovat síť škol, ale pochopil, že se musí žákům věnovat individuálně což by u většího množství škol nebylo možné.

Roku 1963 na jaře začala klub navštěvovat Linda Emery, jíž si v červnu 1964 vzal za manželku. Tou dobou otevírá Bruce Lee se svým přítelem druhou školu v Oaklandu, Californii. Bruce nerespektoval nepsané pravidlo, že kung fu se smějí učit jen Číňané a vyučoval lidi bez rozdílu, což vyvolávalo odpor v tradičních školách. Krátce po Bruceovi si svoji školu na Broadway otevřel také mistr kung fu Wong Jack Man. Jeho společníkům se nelíbil Bruceův přístup a vyžádali si jeho souboj s Wong Jack Manem. Pokud prohraje, musí zanechat vyučování "bílých".

Google
 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Bruce lee

(Jagr, 15. 5. 2010 8:21)

Bruce Lee jeho nikdo jezte neprekonal debile a ani ho neprekona a nakej Steven segal tak Bruce Lee kdiby zil tak bi ho roskopal jednim prstem ja vydel dokument o Bruce Lee a byl to pravdivej dokument a vtom Dokumentu bylo ze Bruce Lee vytrhnul srdce Bykovi to asi Steven segal nikdy nedokazal kdyz Bruce Lee tocil filmy tak ani kamera nestihala tak co tady kecas

Re: Bruce lee

(Anonym, 18. 4. 2017 17:16)

Bruce Lee ho nemůže rozkopat prstem, protože se kope nohama.

koupím bruce lee filmy

(martin, 11. 4. 2008 20:48)

nazdar přáteléé,jsem fanoušek bruce leeho a mám doma jen dva filmy s ním,scháním,další dva,mám pěst plná hněvu,a cesta draka...kdo mi nabídne další filmek děkuji všem předem

Re: koupím bruce lee filmy

(Tomaš, 6. 1. 2017 19:49)

kdo je lepsi

(van damme, 16. 1. 2016 9:18)

Prosim porazil bi brucelle .van dammena

poki

(dusan pokos, 10. 12. 2015 19:22)

MAM RAD. BRUCE LEE JE TO LEGENDA KCEL BI. SOM BIT AKO ON

chcise ucit

(alex horvath, 2. 9. 2015 21:24)

Chcise ucit

tit

(kubo, 18. 3. 2015 11:31)

a v dnesnej dobe je najlepsim michael jai white...

tit

(kubo, 18. 3. 2015 11:16)

bruce je legenda,ale podla mna najlepsi je ten,kto to doniesol do honkongu a ucil tam aj bruce lee.a to je YIP MAN...a zmenil aj dejiny...podla je najlepsi z najlepsich...ak ste nevideli filmy pozrite oplati sa

to byl borec

(tony, 23. 8. 2013 11:02)

Ahoj

J

(pijec, 12. 5. 2013 22:37)

wing chun je nejlepší bojovíí ůmění na světěpro mě. Brucee lee a yip man byly něj lepší bojovníci na světě nevím jak provás ale pro mě jo .

Kung-Fu A Bruce Lee

(Znalec..., 5. 9. 2012 18:22)

Vy co tady většina píšete "sry" za hovna..., tak mě je docela do pláče, protože asi o tom nic nevíte.. Bruce Lee byl nejlepší bojovník v té době a podle mě by byl jeden z nejlepších i v dnešní. Nikdo nebyl lepší než on a pro hodně lidí nikdo lepší není ani nebude. No a to jak tady melete hovna o tom co je lepší bojové umění. To je vaše věc k čemu se přiklání víc vaše víra a prostě čemu víc věříte... A ještě něco dodám.. Určitě by neměly dělat kung-fu lidi, který vůbec neví včem spočívá filozofie kung-fu.. Klidně si dělejte nějakej box nebo ostatní bojový sporty- jenže tady řešíme Bruceho a normální lidi nezajímá vaše ubohé hodnocení na Bruca nebo na Kung-fu. x)

Re: Kung-Fu A Bruce Lee

(Ondra, 16. 12. 2012 16:06)

Hezky napsany plně stebou souhlasim

box

(mick, 4. 1. 2009 16:49)

Ale ja si myslim ze nejlepsi bojove umeni je box.co myslite vy?

Re: box

(andrej kulba, 19. 4. 2011 13:02)

no mislim ze jo ale ne. toje zas tak trapny lepsijsou jeet kune do nebo kick boxer tea kwondo karate a vis proc protoze mas natom uder a kopi a jati viberu jaki boj kick boxer to umej to je lepsi protebe bojove umeni.

Re: box

(anonim, 21. 1. 2012 13:29)

no tak každyho baví neco jineho nemužete řict , že box je nejlepši pro někoho jo ale někomu se box třeba nelíbí !! Třeba se někomu líbí víc KARATE někomu zase vic třeba JUDO atd....

Re: bruce lee

( lilou, 22. 2. 2012 16:31)

jjooo je to pravda každí márad karate nebo judo teak von do box to je jedno co kdo má rád :D :D

Re: Re: bruce lee

(asasas, 3. 12. 2012 20:57)

nejlepší je se vśe naučit na ulici přesná rána do trojúhelníku aleźíŠ hned ;)

sadsd

(asdw, 5. 9. 2012 20:20)

tony jaa je lepsi

legenda bruce lee

(jakub hajko, 16. 4. 2012 21:08)

Bruce Lee byl neuveřitelny borec takovy borec že přepral uplnně každeho.


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »